Sektörde Güven Sorunu

0

Değerli Takipçilerimiz,

Bu yazımızda sizlere sektörle alakalı günümüzde yaşanan problemlerin en büyüğü güven sorunundan bahsetmek isteriz. Bu sorun artık kurumsal firmalarında geliştirmekte olduğu iş sürecini sekteye uğratmaktadır.

Peki Neden!

Şöyle ki; Minibüs kiralama hizmeti almak için bizleri arayan müşteriler uzun uzun sorular sormaya başladı. Çünkü ya eşi dostu kiralama hizmeti veren firmalarla bir sorun yaşamış, ya da daha önce kendisi başka bir firmadan kiralama yapmış ve çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Müşteriler bu sebepten dolayı kiralama ile alakalı ne kadar soru var sormaktadır. Bu husus bizler gibi firmaların şikayet etmesi yerine daha çok hoşuna gitmektedir. Bununda böyle bilinmesini isteriz…

Nedir Bu Sorunlar ?

Bu sorunlara örnek verecek olursak; en fazla rastladığımız sorun kişi kiralama için anlaştığı firmaya kiralama günlerinin tüm ödemesini yapar ve kiralama günü geldiğinde firma telefonları açmaz.

Bir diğer örneğimiz ise, kişi web sitesine bakarak beğendiği ve sorduğunda filomuzda mevcut denilen araç yerine kiralama günü alakası olmayan bir araçla karşılaşmak.

Kurumsal bir web sitesi dizayn edip sağdan, soldan araç resimlerini çalarak bu işi merdiven altı olarak yapan firmalarla karşılaşmak ve bu tip firmalarla çeşitli sorunlar yaşamak. Aslında yazmaya devam etsek bu tip aklınıza gelmeyecek bir çok sorun yaşanmaktadır.

Bu Sorunların Çözümü Nasıl Olacak ?

Öncelikle bu sorunlardan kurtulabilmek için sizler kurumsal firmalarla çalışmayı kendinize prensip edinebilirsiniz. Ve ilk defa çalışacağınız firmaları yerinde görmeden ve araç filosunu görmeden kiralama hizmeti almayınız. Ayrıca her ne olursa olsun sizler kaparo yatırırken 1 gün bedeli dışında hiçbir şekilde ödeme yapmayı kabul etmeyin. Kurumsal firmalar sizlerden sadece 1 gün bedeli kaparo ödemesi isterler. Kiralama yapacağınız firmanın D2 belgesi olup olmadığı, ticari kaskolarının olup olmadığını sorabilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu bağlamda sizler ne kadar minibüs kiralama hizmetini ucuza halletmeye çalışırsanız karşınıza merdiven altı ve dolandırıcı firmaların çıkmasına da o kadar zemin hazırlamış olursunuz.

Yeni yazılarımızda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizlere konforlu seyahatler dileriz.

Share.

Mesaj Gönder