Mecidiyeköy / İstanbul
Pzt - Cmt 08.00 - 19:00

Günübirlik Abant Turu

Abant ve çevresi ormanlık alanlar ile kaplanmış ,tatlı su gölü ile görülmeye değer eşsiz güzellikte olup , bir hafta sonunda günübirlik abant turu ile kesinlikle zaman ayrılmalı ve büyük şehirlerin gürültüsünden stresinden uzaklaşıp kötü enerjinizi atacağınız çok güzel bir doğa parçasıdır.

Abant Turu
Abant Turu Fırsatları

Abant Turu Fiyatları
Günlük Abant Turu

Bolu ili sınırları içinde yer alan Abant Gölü, kente yaklaşık 30 km. uzaklıktadır. Abant dağları üzerinde arazi kaymaları ile oluşan bu set gölüne E-5 karayolundan ayrılan 20 km’lik asfalt bir yolla ulaşılır. Deniz seviyesinden 1328 metre yüksekte yer alan göl, 1.28 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Eğer Abant’ı yakından tanımak istiyorsanız, yürümek ilk tercihiniz olmalı. Bu sayede diğer seçeneklerle ulaşamayacağınız orman içindeki yürüyüş yollarını da keşfederek daha keyifli dakikalar geçirebilir, kıyısına inip gölün üzerindeki nilüferleri daha yakından inceleyebilir, çiçeklerin üzerine üşüşen arıları seyrederek bir an olsun buradaki doğal hayatın bir parçası olma ayrıcalığını hissedebilirsiniz.

Abant civarındaki yaylalar, göl çevresi ile yetinmeyip daha sıkı bir yürüyüş yapmak isteyenler için iyi bir alternatif. Üstelik bu yürüyüşün sonunda göl manzarasını kuş bakışı seyredebilmek gibi bir ödül de bulunuyor. Bu güzel doğa köşesinden ayrılmadan önce, gölün girişinde köylülerin kurduğu pazara uğrayıp alışveriş yapmak neredeyse adet haline gelmiş. Kim bilir, belki de buradan alınan doğal ve katıksız gıdalar bir süre daha kendinizi Abant’da hissettirecektir. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki irtibat adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.