Mecidiyeköy / İstanbul
Pzt - Cmt 08.00 - 19:00

Günübirlik Uludağ Turu

Bursa’nın 36 km. güneyinde yer alan Uludağ, ülkenin en gözde kış sporları merkezidir. Flora ve faunasının zenginliği ile 1961 yılında Milli Park ilan edilen Uludağ, sadece kış turizmine değil, yaz aylarında da günübirlik Uludağ turu ile kampçılık, trekking ve günübirlik piknik etkinliklerine de olanak sağlamaktadır.

Günlük Uludağ Turu
Uludağ Turu

Uludağ Turu Fırsatları
Uludağ Turu Fiyatları

Uludağ kayak merkezi Alp ve Kuzey disiplini ile “Tur kayağı” ve “helikopterli kayak” uygulamaları bakımından uygun coğrafya şartlarına sahiptir. Kayak dışında snow board, big foot, buz pateni, kar motosikleti aktiviteleri yapılabilir. Uludağ’ın meşhur teleferiği ise Bursa-Kadıyayla ve Kadıyayla-Sarılan mesafeleri arasında günübirlik Uludağ turu ile keyifli bir yolculuk imkanı sağlamaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi; yaz aylarında düzenlenen piknik etkinlikleri, kampçılık ve trekking gibi seçenekleriyle gezginler için sadece kış aylarında değil dört mevsim bir çekim merkezi haline gelmiştir. Tilki, kurt, çakal, porsuk, ayı ve akbaba gibi vahşi hayvanları da bünyesinde barındıran Uludağ’da, temmuz ve ağustos ayları içerisinde ise muhteşem güzellikteki Apollo Kelebeği’ni görmek mümkündür. Toplam 12.762 hektarı kapsayan kayak merkezi, yüzde 71 oranındaki orman alanıyla adeta bir oksijen merkezidir. Merkezin Bursa Ovası’na yakın bölgelerinde yer alan sıcak su kaynakları ise kaplıca haline getirilmiş, pek çok ziyaretçinin şifa bulma amacıyla ziyaret ettiği mekanlar haline gelmiştir. Detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.