Mecidiyeköy / İstanbul
Pzt - Cmt 08.00 - 19:00

Günübirlik Sapanca Turu

Gölün kenarında eşsiz doğa manzarasına karşı güzel bir hafta sonu kahvaltısı ile güne başlayıp, günübirlik sapanca turu ile şehrin gürültüsünden uzak, bol oksijen ile kendinizi yeni hafta için yenilemeye ne dersiniz?

Günlük Sapanca Turu
Sapanca Turu

Sapanca Turu Fırsatları
Sapanca Turu Fiyatları

Sapanca Gölü, Doğu Marmara Bölgesi’nde, Sakarya kent merkezinin 12 km batısında, İzmitkentinin ise 27 km doğusunda yer alan tektonik kökenli bir tatlı su gölüdür. Doğu-batı uzanımlı olan gölün doğu kesimi Sakarya ilinin sınırları içerisindeyken, batı kesimi ise Kocaeli ilinin sınırları içinde yer almaktadır. Sapanca denince akla ilk gelen yerlerden biri muhteşem güzelliği ve sakinliği ile Sapanca Gölü olur. Sapanca Gölü çevresinde yer alan sevimli restoran ve kafelerden birinden güzel bir kahvaltı ile güne başlayabilir veya birakşam yemeği yiyebilirsiniz. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, tekne ile gezintiye çıkabilir veya kürek çekebilirsiniz.

Sapanca’da pek çok ufak köy yer alıyor. Maşukiye, Kırkpınar, Kartepe, Derbent, Balaban bu köylerden bazıları. Yeşil bir doğanın içinde yer alan bu köyleri gezebilir, günübirlik sapanca turu ile keşif yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Sapanca’da pek çok mesire yeri bulunuyor. Bu mesire yerlerinden herhangi birinde, göl ve dağ manzarası eşliğinde piknik yapabilirsiniz. Sapanca’nın doğal güzelliklerini daha hareketli ve maceralı bir yollar keşfetmek isterseniz ATV safari turlarına katılabilirsiniz. Sapanca’da bu tip turlar düzenleyen acenteler yer alıyor. Alabalık denince akla ilk gelen yerlerdendir Sapanca. Siz de bu eşsiz lezzeti tatmadan evinize dönmeyin ve Sapanca’da yer alan alabalık tesislerinden birinde alabalık yiyin. Detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden irtibat kurabilirsiniz.